הנך נמצא כאן:

צילום אירועים

צילום אירועים הוא צילום העוקב אחר חגיגה משפחתית, מסיבה או אירוע השקה של חברה, אותו חשוב לתעד ולזכור לנצח. במהלך צילום אירועים מתבקשים הצלמים להתפקס על חתני השמחה ומשפחתם המורחבת, תוך ניסיון להעביר בתמונות את רגעי השמחה והאושר של הזוג ובני המשפחה על רחבת הריקודים, בשולחנות האוכל, בחופה, במתאבנים ועוד. צלמי אירועים לרוב מתבקשים לשלוט בכל מיומנויות הצילום: החל מצילום סטילס וכלה בצילום וידאו, צילומי חוץ וצילומי סטודיו.

כיצד לבחור את הצלם הנכון?

תמונת כלה צולם ע

זוגות רבים שואלים "כיצד נדע שאנחנו בוחרים את הצלם הנכון לאירוע?" ובכן, אף פעם לא תוכלו לדעת בוודאות כי אכן בחרתם בצלם הנכון (תמיד יש הפתעות), אולם תוכלו לפחות לבחור בצלם הכי איכותי שאתם מכירים, וזאת בהתאם לפרמטרים הבאים לבחירת אנשי מקצוע של צילום אירועים.

  • מספר הצלמים בהפקה – צילום אירועים איכותי הוא צילום הנעשה באמצעות צוות של צלמים, כאשר כל צלם בצוות מתמחה בתחום צילום אחר לרבות: צילום סטודיו, צילום חוץ, צילום וידאו, צילום חתונות ועוד. על צלם חתונות לדעת היטב מיהן הנפשות המרכזיות באירוע ולעקוב אחריהן לאורך האירוע.
  • מושאי ונושאי הצילום המרכזיים – אחד הדברים החשובים בהדרכת צילום אירועים הוא עניין מושאי ונושאי הצילום המרכזיים. ככל שתתאמו את ציפיותיכם עם הצלם ותסבירו לו על הנפשות הפועלות (אפילו אפשר להביא תמונות משפחה ולהגיד על מי יש להתרכז מאוד ועל מי לא) באירוע (החתן, הכלה, אם החתן, אם הכלה, אב החתן, אב הכלה, אחיות ואחים, סבתות וסבים, אחיינים ונכדים).
  • צילומים אומנותיים – ומה בדבר הצילומים האומנותיים? ובכן, במידה ותרצו תמונות איכותיות ואישיות יותר וודאי תבקשו צילום בו מופיעים החתן והכלה בלבד. כאן חשוב מאוד לתאם ציפיות עם הצלם ולהסביר את הקונספט עליו חשבתם.
  • כמה תמונות יפותחו? – כל צלם והחוקים שלו, לכן חשוב לדעת לפני מהי כמות התמונות המפותחות ומהן כמה תמונות סופיות ניתן לבחור לאלבום החתונה.
  • מתי לצלם ? – תמיד כדאי להדגיש את הרגעים בהם תרצו שתהיה נוכחות מוגברת של צלמים באירוע, לרבות: טקס החופה, פתיחת בופה האוכל, ריקוד סלאו ראשון של בני הזוג, פתיחת רחבת הריקודים, ילדים משתוללים ועוד.
  • שעות עבודה – חשוב לתאם ציפיות ולדעת למשך כמה זמן יעבוד הצלם בכדי שלא תופתעו אם פתאום בשעה 24:00 צלם האירוע פתאום מחליט ללכת הביתה.
  • העונה בשנה - עידן מאספוסה צלמים המתמתחים בצילום חתונות מספר שבחודשים הקרים יותר, עונת החתונות נכנסת לשנת חורף, זה הזמן של הספקים השונים לאירוע להוריד מחירים ולהתחרות על כל לקוח פוטנציאלי, ההפרש בין מחירי הקיץ (עונת השיא) למחירי החורף יכול להגיע גם ל35%, כך שכדאי לשקול חתונה בחורף.

לסיכום אם ברצונכם לתעד את הרגעים המאושרים הראשונים שלכם כזוג, שיכרו חברת צילום אירועים קשובה, מקצועית ואיכותית.

שתף תוכן זה עם חבריך!