הנך נמצא כאן:

עיצוב שולחנות

אחד מן האלמנטים החשובים בתורת עיצוב האירועים הוא: עיצוב שולחנות. מאז ומתמיד נשענה הצלחתם של אירועים חברתיים על רמת החוויה הקולינארית. על מנת לייצר את החוויה הקולינארית המושלמת באירוע, יש להקפיד על עיצוב שולחנות אוכל אסתטיים ונעימים, אשר ישדרגו באחת את רמת האוכל באירוע.

במאמר הבא, נעניק לכם מידע מקיף בנושא עיצוב שולחנות ובחירת מעצב מקצועי.

על מלאכת עיצוב שולחנות

לא בכדי מחלקים את מלאכת מעצבי האירועים לקטגוריות שונות, שהרי כל תחום דורש ידע עיצובי מקצועי אחר ומיומנות שונה. מלאכת עיצוב שולחנות מורכבת מן האלמנטים הבאים: בחירת בדי הטקסטיל למפות ולמפיות השולחן, בחירת הכיסאות והשולחנות המתאימים, בחירת הצבעים הדומיננטיים למען עיצוב שולחנות, בחירת כלי האוכל וכלי ההגשה לאירוע, בחירת האביזרים הדקורטיביים לעיצוב מרכזי שולחן ובחירת סידורי הפרחים המתאימים.

עיצוב מרכזי שולחן

חלק מהותי במלאכת עיצוב שולחנות הוא עיצוב מרכזי שולחנות. כאמור, לכל מעצב תפיסה עיצובית שונה, חומרים אחרים וטווח שונה של צבעים עמם הוא אוהב לעבוד, כאשר באופן כללי על מרכז השולחן להכתיב את הקצב והאווירה של חוויית האוכל ולהפוך למוקד ולפוקוס האסתטי של שולחנות האירועים.

עיצוב שולחנות ומרכזי שולחן עושה שימוש בבדים, נרות, פמוטים, וואזות, פרחים, אבנים, ממתקים, פירות, אבני חן ועוד.

איך לבחור עיצוב שולחנות מנצח?

בכדי לבחור נושא עיצובי מוביל לעיצוב שולחנות האירוע, נמליץ לכם לפעול כך:

  • סיעור מוחין – תחילה, נמליץ לכם לעשות סיעור מוחין, יחד עם מעצב האירועים ולהעלות רעיונות עיצוביים פוטנציאליים, העשויים אולי להפך למוטיב העיצובי המוביל באירוע.
  • תיק עבודות – בשלב השני, תוכלו לעיין בתיק העבודות של המעצב בתחום עיצוב שולחנות ומרכזי שולחנות ולשאוב מהם רעיונות לגבי מלאכת עיצוב השולחנות באירוע שלכם.
  • צבעים אהובים – בשלב השלישי, עליכם לבחור את הצבעים המובילים של עיצוב שולחנות. לשם כך, תוכלו לבחור בצבעים אהובים, שיכתיבו את הקצב באירוע, לרבות: אדום ליצירת דרמטיות, כחול ליצירת רוגע, כתום ליצירת חדשנות, זהב וכסף ליצירת אווירה מלכותית ועוד.
  • חומרים דומיננטיים – אלמנט נוסף, שיש לבחור במלאכת עיצוב שולחנות הוא החומרים עמם יעוצבו שולחנות האירוע. כיום, קיים מגוון רחב של חומרים, כדוגמת: חומרי טקסטיל (סאטן, משי, כותנה, יוטה, טול, קטיפה ועוד), כלי אוכל וכלי הגשה (עץ, נירוסטה, זכוכית, חרסינה, פלסטיק, זהב, כסף), אביזרים דקורטיביים (שעווה, פלסטיק, אבני חן, פרחים, עלים ועוד). כל חומר מדבר בשפה עיצובית שונה ומשדר אווירה אחרת באירוע (לדוגמא: זהב משדר יוקרתיות ופאר ופלסטיק משדר עממיות).
  • סגנון עיצובי – בשלב האחרון, עליכם לבחור את הסגנון העיצובי המוביל של עיצוב שולחנות. תוכלו לבחור מבין עשרות סגנונות עיצוביים מובילים לרבות: סגנון דרמטי, מודרני, מרוקני, בארוקי, שאנטי, אלגנטי ועוד.

לסיכומו של עניין, בכדי לבנות את האווירה הנכונה לאירוע של חייכם, אנו ממליצים לכם לשכור את שירותיו של מעצב אירועים מקצועי שיבצע עבורכם עיצוב שולחנות מנצח.

שתף תוכן זה עם חבריך!