הנך נמצא כאן:

עיצוב חופה

בשנים האחרונות, עיצוב חופות הפך לנדבך חשוב במלאכת עיצוב חתונות. זוגות רבים מעוניינים לשדר אמירה עיצובית אישית ייחודית באמצעות עיצוב חופה יצירתי ומרגש.

במדריך הבא, נסקור מהם סגנונות העיצוב המקובלים במעמד החופה והקידושין.

על חופה וקידושין

חופה וקידושים הוא מושג השאוב מן המסורת היהודית המתאר את מעמד טקס הנישואין המורכב משני חלקים: שלב הקידושין, קרי שלב האירוסין ושלה הנישואין בו מוכרים בני הזוג כזוג נשוי על פי ההלכה היהודית.

עריכת טקס החופה והקידושין נעשית על ידי רב ומחייבת מניין של עשרה אנשים, כאשר טקס החופה והקידושין מועבר תחת יריעה מבד הנישאת באמצעות ארבע מוטות והיא מסמלת את ביתם הראשון של החתן והכלה.

על סגנונות עיצוב חופות

בשנים האחרונות עם התפתחות תחום עיצוב אירועים, נוצרו סגנונות עיצוב חופה מגוונים, כגון סגנונות העיצוב הבאים:

  • חופה מסורתית – עיצוב חופה מסורתית הינו הצנוע והפשוט ביותר והוא כולל ארבעה כלונסאות מעץ, אשר עליהם פרוס בד לבן. יש הנוהגים לפרוס בד פרוכת או טלית ועליה רקומים ציטוטים מן התנ"ך.
  • חופה בעיצוב מודרני – עיצוב חופה בסגנון מודרני הוא עיצוב הייטקיסטי מינימליסטי, המשלב בדים לבנים וגופי תאורה הלוגניים מרובעים.
  • חופה רומנטית – עיצוב חופה בסגנון רומנטי הוא עיצוב המשלב בין נרות דקורטיביים או לפידים, בדים רכים ונשפכים בצבעים חמים וכמובן ורדים אדומים.
  • חופה כפרית - חופה בסגנון כפרי היא חופה המשלבת מוטיבים ואלמנטים מן הטבע, כגון: בדי יוטה, פרחי חמניות, חציר, חיטה, שיבולים ועששיות.

גימיקים מיוחדים לעיצוב חופות

מכיוון שמעמד החופה והקידושין הינו הטקס החשוב והמרגש ביותר בערב החתונה, זוגות רבים מעוניינים לייצר תחושת שיא בתום טקס החופה והקידושין באמצעות גימיקים ייחודיים, כדוגמת: מופע זיקוקי דינור, מופע הפרחת יונים, מופע הפרחת בלוני הליום, זריקת אורז, זריקת סוכריות, זריקת קונפטי, זריקת עלי כותרת ופרחים ועוד.

אילו אביזרים נחוצים לצורך עיצוב חופה?

במידה והחלטתם להפשיל שרוולים ולעצב חופה בכוחות עצמכם, לפניכם רשימה של אביזרים וחפצי נוי הנחוצים להשלמת מלאכת עיצוב חופות ואירועים: למען עיצוב אווירה מקודשת בחלל החופה, ניתן להיעזר במגוון רחב של נרות דקורטיביים, בדים נשפכים במגוון צבעים וטקסטורות (בדי סאטן, פשטן, משי, אורגנזה או טול), ארבעה עמודים יציבים, גופי תאורה, ניתן לשלב גם עיצוב פרחים או עיצוב בלונים וכן לרכוש מגוון אביזרים דקורטיביים.

כיצד לבחור מעצב חופות מקצועי?

החלק העיקרי במלאכת עיצוב חתונה הוא עיצוב חופה. בניגוד לעבר, בו נהגו להתחתן מתחת לפרוכת המסורתית, הרי שהיום גם החופה הפכה לאטראקציה וכיום כל חופה המכבדת את עצמה הינה חופה, אשר עוצבה על ידי מעצבי חופות מקצועיים ויצירתיים. בכדי לבחור את מעצב החופות המושלם, אנו ממליצים לכם לערוך סקר שוק מקיף, לקבל הצעות מחיר והמלצות על מעצבי חופות מקצועיים, יצירתיים ואמינים ולעיין בעבודות עיצוב חופות קודמות של המעצב.

עיצוב חופה מחיר

חלק מהותי ובלתי נפרד ממלאכת עיצוב אירועים הוא עיצוב החופה. חשוב להבדיל בין עלויות של חופה המעוצבת בצורה מקצועית, לבין עלויות של חופה המעוצבת בצורה עצמאית. באופן כללי ניתן לומר כי שכירת מעצבי חופות מקצועיים עולה כ – 2109 ₪ בממוצע, בעוד עלויות חופה המעוצבת בצורה עצמאית מסתכמות בעלות הבדים והמוטות בלבד. אנו ממליצים לכם לערוך סקר שוק מקיף ולבחור בהצעת המחיר המשתלמת ביותר לתקציבכם ולטעמכם.

לסיכום, אם ברצונכם להוסיף טאץ' עיצובי ייחודי לטקס החופה והקידושין, אנו ממליצים לכם להשקיע ולשכור את שירותיו של איש מקצוע המתמחה במלאכת עיצוב חופה.

שתף תוכן זה עם חבריך!