הנך נמצא כאן:

הרצאות לימי העשרה לעובדים

בשנים האחרונות יותר ויותר חברות ועסקים מקיימים ימי העשרה לעובדיהם. ימים אלה נועדו להגביר את תחושת הגיבוש והרצון להשתתפות בקרב העובדים, ובמאמר זה נרחיב מעט בנוגע לשאלות – איזה הרצאות לעשות לעובדים? האם כל הרצאה מתאימה לכל עסק? באילו תחומים כדאי להביא את המרצים? על מה ידברו?

הרצאות לעובדים – קצת היסטוריה

בעבר, תפקידו של העובד הממוצע היה לבצע מספר פעולות מכניות פשוטות, בין השעות 8:00 ל-16:00, וללכת הביתה. עם התפתחותן של המכונות והתקדמות התעשייה, העובדים כיום פועלים בתפקידים בעלי אופי שונה לגמרי – היצירתיות, המחשבה הרחבה, הנתינה וההשתתפות הן משמעותיות מאד במקצועות רבים, ומגמה זו רק הולכת וגדלה עם התפתחותה של הטכנולוגיה. ימי גיבוש, מתנות לחגים, השתתפות בהוצאות, ימי העשרה, טיולי עובדים, ימי כיף וכנסי עיון הם רק רשימה חלקית בהחלט של הכלים באמצעותם החברות מרחיבות את הממשק שלהן עם עובדיהן.

מה זה בכלל ימי העשרה?

כפי שציינו לעיל, קיום ימי העשרה הינו כלי אשר נועד לחבר את העובדים למקום עבודתם, ולאפשר להם לראות את התמונה הכוללת והרחבה. בימים אלה, מועברים תכנים מגוונים, חלקם נוגעים באופן ישיר למקום העבודה, וחלקם עוסקים בתחומים אחרים לגמרי. במקרים רבים, משולבים במהלך היום גם קטעי בידור ואומנות, על מנת ליצור גיוון ולהפחית את העומס הלימודי בימים אלה.

התועלת שבימי העשרה לעובדים

אינספור מחקרים מראים באופן חד משמעי שימי העשרה משפרים את הצלחתם של העסקים העורכים אותם, ותורמים לעובדיהם רבות – הן בתחום הארגוני והן בתחום האישי. ימי ההעשרה מגדילים את מעורבותם של העובדים, ומעלים את המוטיבציה והרצון שלהם להצטיין בתפקידם. בנוסף, ימי ההעשרה משפרים את העובדים מבחינה מקצועית, ומעניקים להם כלים לקדם ולשפר את החברה בה הם עובדים. חברות רבות מדווחות על שיפורים משמעותיים באספקטים נרחבים לאחר קיומם של ימי העשרה, ולא קיימת חברה גדולה שלא מטמיעה ימים כאלה כחלק אינטגרלי מהתרבות הארגונית.

השתכנעתי - איזה הרצאות לעשות לעובדים?

ניתן לחלק את ההרצאות לשלוש קטגוריות מרכזיות:

  • הרצאות כלכליות כלליות – חשיבה פסיכולוגית עסקית, התנהלות כלכלית וקבלת החלטות, שיחות על תורת המשחקים וכדו'.
  • הרצאות העשרה – סיפורי חיים מעוררי השראה, הרצאות מדעיות לציבור הרחב, הרצאות של אמנים מפורסמים, הרצאות על עתידנות וכדו'.
  • הרצאות הקשורות לתחום העבודה – כמובן שהדבר משתנה בהתאם לתחום העיסוק של מקום העבודה. ניתן לשלב הרצאות מקצועיות על פי עיסוק החברה יחד עם הרצאות הנוגעות לחידושים הטכנולוגיים המתפתחים בתחום, בכדי להכין את העובדים בחברה לקראת העתיד הצפוי להם.

סיכום

ימי העשרה לעובדים כבר מזמן אינו נחלתם של העסקים העשירים, וכל מעסיק או מנהל חברה צריך לשאוף להעביר לעובדיו תוכן ברמה הגבוהה ביותר על ידי המרצים הטובים ביותר. מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע המצוי בעולם זה, על מנת שהלה יתאים עבורכם את התכנים המדויקים ביותר, והחברה שלכם תפיק את המירב מאירוע משמעותי זה.

 

שתף תוכן זה עם חבריך!