הנך נמצא כאן:
»
»

ימי כיף - יום כיף לחברה

עוד על אירועים עסקיים:

- יום כיף לקבוצות

ימי כיף לוועדי עובדים, חברות ועסקים הפכו לחלק בלתי נפרד מהוואי עולם העבודה המודרני. מעבר לתפקיד ההפגתי, המיוחס בצורה אינטואיטיבית לפעילות של ימי כיף, מיוחס להם תפקיד חשוב אף יותר של פעילות שמטרתה להגביר את המחויבות של העובדים לארגון וכן לתרום לגיבוש החברתי והצוותי בקרב עובדי החברה, שני פרמטרים היכולים לחולל פלאים בדינאמיקה הפנימית של מקום העבודה, ואגב כך יכולה גם להגביר את קצב העבודה. ובכל זאת, קיום פעילות של ימי כיף בימים של מיתון והאטה כלכלית היא לא דבר פשוט עבור הנהלת החברה.

יחד עם זאת, חשוב להראות לעובדים שההנהלה מוקירה את פועלם ומאמציהם גם בתקופות קשות, לכן מומלץ לחפש מסגרות אלטרנטיביות לימי כיף אטרקטיביים במחיר נמוך מבעבר. במדריך הבא, נסקור מהן האופציות העומדות כיום בפני מנהלי חברות לארגון ימי כיף עבור עובדי החברה.

מדוע כדאי למנהלי חברות לארגן יום כיף לעובדיהם?

פעמים רבות, שגרת היום יום בארגון הינה שוחקת ועשויה להשפיע בצורה שלילית על רמת המוטיבציה, גובה התפוקה ומחויבותם של העובדים לארגון עצמו.

בכדי להפיג תחושות אלו, לעורר את המוטיבציה ולהגביר את המוראל הקבוצתי בקרב עובדי החברה, חשוב לקיים בצורה סדירה מספר ימי כיף לעובדי החברה במהלך השנה, בכדי לרענן את העובדים משגרת היום יום, להפיג את המתח והדיסטנס הנוצר דרך קבע בין העובדים למנהלים, להגביר את המוראל הצוותי והגיבוש החברתי בחברה, ומעל לכל זאת כדאי למנהלים לקיים ימי כיף לעובדיהם מפאת העובדה כי פעילות זו מגבירה את המחויבות של העובדים לארגון ואגב כך גורמת לעלייה בתפוקת העובדים.

חברות רבות המתמחות בהפקת ימי כיף לעובדים, מציעות חבילות שונות של ימי כיף, אירועי חברה, ימי גיבוש וספורט עבור וועדי עובדים וחברות, כאשר כל פעילות של יום הכיף מותאמת אישית למטרות ולערכים המוספים שמנהלי החברה מעוניינים להפיק מיום הכיף. כך למשל, מנהלים של חברות הייטק, זקוקים יותר לפעילות ספורטיבית הפגתית לפריקת כל המתחים ולכן יעדיפו ימי כייף ספורטיביים.

  • ימי כיף אקטיביים - הפקה ימי כייף בסגנון ספורטיבי מטרתם להפיג את הלחץ והמתח שהצטבר בקרב עובדי החברה במשך השנה, כאשר הערך המוסף של הפעילויות הללו הוא הגיבוש הצוותי והחברתי. ימי כייף ספורטיביים מורכבים לרוב מפעילויות כגון: תחרות ירי ספורטיבי, סדנת בניית רפסודות, משחקי פיינטבול, משחקי אינפרא רד, שיט קיאקים ועוד.

    • *ימי כיף בספא – מנהלי חברה, אשר מעוניינים להביע אות תודה והערכה על העבודה הקשה שביצעו עובדיהם במהלך השנה, יכולים לארגן יום כיף מפנק בספא, יום שכולו רוגע ומנוחה לעובדים ולמנהלים וגם הזדמנות נפלאה לחיזוק האינטראקציה הבינאישית בארגון.
    • *אירועי חברה – אלו הם ימי כייף המיועדים לעובדים ולמשפחותיהם, מדובר בהפנינג הכולל לרוב: הופעות, קיטרינג, מתקני שעשועים ואטראקציות שונות, כאשר מטרת אירוע החברה היא לחזק את הקשר בין הארגון, העובדים והמשפחות ובעיקר להוכיח עד כמה כל עובד חשוב לארגון. עובדה אשר בעקיפין מחזקת כמובן את המחויבות של העובדים כלפי הארגון והצלחתו.
    • *סדנאות ימי כיף – אופציה נוספת לפעילות ייחודית של ימי כייף הן הסדנאות. מטרת הסדנא להעשיר את תחומי הידע הכלליים של העובדים וזאת באמצעות הרצאות וסדנאות המשלבות פעילות מעשית כלשהי. ישנן אינספור סדנאות המוצעות כיום לחברות, החל מסדנאות בישול ואלכוהול, דרך סדנאות להעצמה אישית ורוחנית, וכלה בסדנאות בנושאים פיננסיים ועוד.
    • *ימי כייף בחיק הטבע – חברות רבות, המעוניינות לשבור את שגרת היום יום הלחוצה של עובדיהם, מעדיפים ללכת על הקיצוניות השנייה למשרד – חיק הטבע ולהוציא א כל עובדיהם לטיול בארץ או בחו"ל. הטיול כולל: טיולי ג'יפים, טיולי אופניים, סיורים רגליים באתרי תיירות שונים, פיקניק בטבע ולינה בבית מלון. יום שמטרתו לשבור שגרה, לשחרר לחצים ולמלא מצברים.

לסיכום, אם ברצונכם להראות לעובדי הארגון את הערכתכם והוקרתכם לארגון, תוכלו לעשות זאת באמצעות הפקת ימי כיף ייחודיים לכלל עובדי הארגון.

שתף תוכן זה עם חבריך!