הנך נמצא כאן:
»
»

ימי גיבוש

עוד על אירועים עסקיים:

- אירוע השקה
- ימי גיבוש
- אירועי חברה
- הרמת כוסית
- סדנאות בארגונים
- ימי כיף

ימי גיבוש הם כלל מפתח בפיתוח צוות עובדים מאוחד ומגובש. ימי גיבוש וכיף הם כדלק רוחני לעובדי החברה, המעניקים פסק זמן אמיתי ורגע אחד של מנוחה משגרת היום יום המלחיצה בעבודה. מנהלים רבים הבינו את התרומה החשובה וההשפעה החיובית שיש לימי גיבוש על המארג החברתי במקום העבודה ועל מערך התפוקה הכללי של החברה ולכן החליטו לערוך מדי תקופה יום גיבוש וכיף לעובדי החברה.

היום, מחלקת רווחה כבר לא צריכה לשבור את הראש בכדי לתכנן ולארגן יום גיבוש פורה, מהנה ואפקטיבי, שכן בלחיצת כפתור הן יכולות לארגן ולהפיק ימי גיבוש לעובדים באמצעות חברות המתמחות בארגון ימי גיבוש וכיף לעובדים, המותאם לצרכים הספציפיים של עובדי החברה והנהלת החברה. במאמר הבא, נבין מהי התועלת בימי גיבוש וכיף לעובדים, נסקור אילו פעילויות גיבוש ישנן כיום ונדגיש את החשיבות של תכנון וארגון נכון של יום גיבוש לעובדים.

מהם ימי גיבוש?

נתחיל בשאלה הבסיסית: מהם ימי גיבוש? ובכן, ימי גיבוש הם למעשה פעילויות אשר באות לחזק ולתמוך בסולידריות ובאחדות הקבוצתית של עובדי החברה. חוק הסינרגיה קובע כי השלם גדול יותר מסך כל חלקיו. רוצה לומר, כי פעולה משותפת של צוות עובדים נותנת תוצאה גדולה יותר, מאשר חיבור התוצר האישי של כל אחד מן העובדים בנפרד. לפיכך, מנהלים רבים כיום, מעוניינים להשקיע זמן וכסף רב בהפקת ימי גיבוש לעובדים וזאת בכדי ליצור צוות עובדים מאוחד ומגובש בסביבת העבודה, אשר יוכל להניב הישגים וביצועים גבוהים יותר מאשר הישגיו האישיים של כל עובד באופן ספציפי.

ימי גיבוש מטשטשים את הפער בין דרגי הארגון בחברה ובין העובדים הזוטרים ומטרתם להפגיש בין צוות ההנהלה ובין צוות העובדים בחברה ולגרום להם להתאחד ולעבוד למען אינטרס משותף אחד. יום הגיבוש מורכב מסדרה של פעילויות ומשימות שונות ( אינטלקטואליות, פיזיות או הומוריסטיות) הדורשות שיתוף פעולה צוותי, אמון הדדי, יצירתיות, תחרותיות, תקשורת בין-אישית, אחד בשביל כולם וכולם בשביל אחד וערכים נוספים.

קהל היעד

קהל היעד האידיאלי לימי גיבוש או כיף הם: עובדים ומנהלים בחברות ציבוריות, פרטיות ומסחריות, כמו גם קבוצות חברתיות ואנשים פרטיים. כיום, ישנו מגוון עצום של פעילויות המיועדות לימי גיבוש לעובדים, חברות וקבוצות, לרבות: משחקי ניווט, ימי ספורט, משחקי אקסטרים, תחרויות צוותיות, משחקי היכרות, תחרויות אישיות, ספורט אתגרי, טיולים בחיק הטבע, סדנאות טבע, סדנאות ODT (OutDoor Training – סדנאות העוסקות בפיתוח הלמידה האישית והיכולת הצוותית באמצעות אתגרים חווייתיים בשטח), סדנאות בישול, אירועי קונספט ועוד.

המטרה הכללית העומדת מאחורי הרעיון של קיום ימי גיבוש עבור עובדי החברה טמונה ביכולת לפתח את עקומת הלמידה האישית והצוותית של עובד החברה בתנאים מאתגרים וחווייתיים המעודדים את פיתוח כישוריהם במסגרת הצוותית והאישית גם יחד.

יתרונות יום הגיבוש

ימי גיבוש מעודדים ומפתחים את החשיבה היצירתית, היכולת לקבל החלטות תחת לחץ, היכולת לפתור בעיות ותקלות, שיתוף הפעולה הצוותי, פיתוח המנהיגות האישית ואף משפרים את: התקשורת הבינאישית, יחסי האמון ההדדיים בין העובדים, תפקוד תחת לחץ, ביצוע משימות בזמן קצוב, מיומנויות חברתיות, מלאכת השכנוע, חדות ומהירות מחשבה ועוד.

התכנון

יום גיבוש לעובדים דורש תכנון קפדני ויסודי מטעם הנהלת החברה. תכנון יעיל ונכון יניב את התועלת המרבית מיום הגיבוש ויהיה אפקטיבי יותר להנהלת החברה ולעובדים גם יחד.

  • בראש ובראשונה, עליכם להגדיר תקציב למען הפקת יום הגיבוש.
  • שנית, תזדקקו וודאי לשכור את שירותיה של חברת הפקת אירועים מקצועית, העוסקת בתכנון והפקה של ימי כיף וגיבוש עבור חברות ועובדים. בכדי לבחור נכונה את חברת ההפקה, חשוב לערוך סקר שוק, לבחון מה כל חברה מציעה לכם ובאיזה תקציב. תוכלו לבחון את האופציות העומדות לפניכם באינטרנט או מהמלצות של קולגות שלכם וכך תוכלו להגיע להחלטה נבונה יותר.
  • שלישית, בקשו להיפגש עם איש הקשר של חברת ההפקות, בכדי לקבל הסבר מעמיק על תוכנו של יום הגיבוש ולבחור, מבין מגוון פעילויות הגיבוש את האחת, אשר תתאים לאופי החברה ועובדיה ולמטרות שיש ברצון החברה להשיג מיום זה.
  • רביעית, לוגיסטיקה, לוגיסטיקה ושוב פעם לוגיסטיקה! תכנון של יום גיבוש מחייבי דאגה לכל פרט ופרט ביום, החל מארגון האוטובוסים ותיאום הגעתם ליעד, דרך תכנון הצד הקולינארי של יום הגיבוש וכלה בשכירת שירותי חברת ההפקה ותיאום לוח הזמנים.

לסיכומו של עניין, אם ברצונכם להפיק ימי גיבוש אפקטיביים, מהנים וחווייתיים אשר יקנו ערך מוסף לעובדי החברה, עליכם לתכנן בדקדקנות את המטרות והיעדים, אשר יש ברצונכם להשיג באמצעות ימי גיבוש ולהפיק תכנית קריאטיבית, אתגרית, משעשעת ומלאת עניין.

שתף תוכן זה עם חבריך!